Urządzanie ogrodów w ujęciu praktycznym

Urządzanie ogrodów to między innymi dbałość o dobre rozplanowanie roślinności. Jeśli chodzi o kwiaty, które zasługują na uwagę, są to przede wszystkim modna ostatnio lawenda wąskolistna, hortensje i róże. Warto wspomnieć, iż taka lawenda jest odporna na działanie mrozu. Kiedy zakwita, jej kępy posadzone w dość gęstych grupach zaczynają się mienić odcieniami fioletu, a przy tym pięknie pachnieć. Zestawienie charakterystycznego zapachu i oryginalnych kolorów tworzy ciekawy efekt.

Co trzeba wiedzieć o urządzaniu ogrodów?

Ogrody to miejsca wyjątkowe. Zadbanie o nie to doskonała inwestycja, ponieważ właśnie tam można relaksować się po dniu ciężkiej pracy. W urządzaniu ogrodów ważne jest, aby postawić na interesujące kompozycje kwiatowe. Rośliny można sadzić blisko siebie, w ten sposób osiągniemy wizualny efekt naturalnych bukietów.

Efektownym połączeniem, jeśli chodzi o kwietne rabatki, jest posadzenie blisko siebie lawendy, kocimiętki, szałwii oraz niektórych bylin (np. jeżówki purpurowej, tawułki lub pysznogłówki).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak wybrać właściwe oświetlenie ogrodowe?

Jakie leżaki będą odpowiednie?

Urządzając ogrody, nie można także zapominać o zainwestowaniu w porządne leżaki. To właśnie na nich mamy odpoczywać, więc muszą być przede wszystkim wygodne. Oczywiście istotna jest również ich estetyka.

Warto unikać tanich leżaków — kuszą ceną, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. O wiele lepiej sprawdzą się konstrukcje drewniane, nadające się do złożenia. Są nie tylko stabilniejsze, ale zwykle również bardziej estetyczne.