Trawa z rolki — dlaczego ten produkt zasługuje na uwagę?

Trawa z rolki jest zwykle widywana w publicznych parkach (głównie zagranicznych) i ogrodach. Czy jest to rozwiązanie warte zainteresowania? Jak najbardziej! Syntetyczny trawnik to jedno z największych osiągnięć techniki rolniczej. Można przenosić go z jednego punktu do drugiego. Efekty są estetyczne i natychmiastowe. Ponadto jest to materiał, który układa się łatwo, więc każdy będzie w stanie sobie z nim poradzić.

Co warto wiedzieć o trawie z rolki?

Ogrody to miejsca wymagające szczególnego zaangażowania w proces ich pielęgnacji. Dlatego zaleca się rozważenie zakupu trawy z rolki. Przed jej położeniem należy oczyścić określoną powierzchnię z chwastów (można to zrobić mechanicznie lub chemicznie), a następnie podłoże to posypać nawozem mineralnym lub organicznym oraz potraktować wapnem magnezowym. Jest to szczególnie ważne w przypadku gleby piaszczystej.

Po co to wszystko? Aby nie zniszczyć wybranego miejsca. Tak przygotowane podłoże z powodzeniem może zostać pokryte trawą z rolki. Jeśli natomiast w przyszłości ponownie zechce się je odsłonić, ziemia bardzo szybko odzyska dawną kondycję.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak wybrać właściwe oświetlenie ogrodowe?

Czy to dobry pomysł do wyłożenia tarasu?

Syntetyczny trawnik to odpowiednia propozycja, jeśli chodzi o wyłożenie tarasu. Jest znacznie ciekawszą opcją od tradycyjnych płytek. Jednocześnie jej utrzymanie jest łatwe.

Warto wspomnieć, że chodzenie po dobrej jakości trawie z rolki jest bardzo przyjemne, co docenią na co dzień użytkownicy tego typu nawierzchni.